Romantické Benátky

Benátky: Romatický zážitek

Památky v Benátkách

Po chvíli strávené v Benátkách jistě poznáte, že tudy kráčela historie. Díky bohatému rozmachu města v dřívějších dobách a existenci mnoha známých umělců a architektů má město z pohledu pamětihodností co nabídnout.

Arsenal, Benátky

Prohlídku města začneme u Canal Grande, dopravní tepny celého města. Možná jste si pod pojmem dopravní tepna představili nějakou cestu, avšak Canal Grande je 4 kilometry dlouhý vodní kanál, který je významný pro dopravu po vodě. V minulosti přes něj byly vybudovány tři mosty, první z nich dokonce už v 13.století. Asi nejznámějším mostem, který spojuje oba břehy přes kanál je Ponte di Rialto, pojmenovaný po známém sochaři da Pontim. Dříve sloužil jako místo pro tržiště, ale časem byl změněn na místo, kde si turisté mohou nakoupit typické suvenýry, skleněné výrobky nebo bižuterii.

Náměstí sv. Marka

Při plavbě po Cana Grande si určitě všimnete náměstí sv. Marka, které je oblíbeným místem pro turisty. Zajímavostí tohoto krásného náměstí je obrovské množství holubů, kteří tady každý den chodí loudit od turistů potravu. Náměstí sv. Marka je však pouze vstupní branou k jedné z nejvýznamnějších památek Benátek, Bazilice sv. Marka. Bazilika se začala stavět roku 829 a podílelo se na ní mnoho architektů a stavitelů. Pro návštěvníky nabízí mix několika stavebních slohů ve své největší kráse. Nyní jsou v Bazilice uloženy pozůstatky sv. Marka, který byl patronem celého města a významným náboženským symbolem je i nyní.

Společně s Bazilikou sv. Marka patří i Dóžecí palác mezi hlavní památky města, které by neměl nikdo minout. Dříve byl Dóžecí palác místem panovníků, kterých se u moci vystřídalo okolo sta. Největší benátská stavba se může pochlubit renesančními, gotickými i klasicistickými prvky a největší chloubu představuje obraz od Tintoretta - Triumf Benátek. Nyní se v Dóžecím paláci konají výstavy, na které se můžete podívat i vy. Mezi další benátské památky patří Hotel Danieli, krásná Bazilika sv. Jana a Pavla, Bazilika bratří a komplex loděnic Arsenal.

- Vybrat zájezd do Benátek -

Užitečné údaje:

Benátky jsou severoitalské ostrovní město, které se nachází v 0 metrech nadmořské výšky na pobřeží Jaderského moře. Žije zde více než 270 tisíc obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Itálie je součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem). Úředním jazykem je italština.

Dále doporučujeme:

Navštivte i další světoznámá evropská města. Mezi ty nejoblíbenější patří zájezd do Paříže, kde můžete shlédnout impozantní Eiffelovu věž, chrámy a muzea nebo třeba zájezd do Berlína, kde najdete četné množství památek, proslulou zoologickou zahradu nebo v neposlední řadě také známý vodní svět Tropical Islands.